Kontinuálna zbierka materiálnej pomoci pre Ukrajinu na PriF UK

Zbierka materiálnej pomoci v spolupráci so Slovenským červeným krížom

PriF UK spúšťa od 21.3.2022 kontinuálnu zbierku materiálnej pomoci pre ľudí postihnutých vojnovým konfliktom na Ukrajine. Zbierka sa organizuje v spolupráci so Slovenským červeným krížom a trvá do odvolania. Zamestnanci a študenti môžu prispieť vo vstupnej hale pri vrátnici v CH1.

Väčšie balenia je možné nechať priamo na stolíkoch alebo v pristavenom vozíku. Menšie balenia materiálnej pomoci sa môžu odovzdávať v podateľni PriF.

Materiálna pomoc sa každý deň bude premiestňovať do skladu a priebežne dodávať Slovenskému červenému krížu – územný spolok Bratislava-mesto.

Zoznam potrebných vecí priebežne aktualizujeme podľa inštrukcií Slovenského červeného kríža. Všetkým darcom vopred ďakujeme. Každý príspevok pomáha!

Zoznam potrebných vecí:

- Detské ovocné výživy vo vreckách
- Malé džúsy v tetrapakoch
- Malé kakaové mlieka v tetrapakoch
- Balené vody aj dojčenské (0,33l, 0,5l)
- Ovocné čaje
- Balené sladké/slané pečivá
- Sladkosti pre deti (jednotlivo balené cukríky, čokolády, keksíky)
- Salámové snacky vo vreckách, trvanlivé suché salámy (vákuovo balené)
- Nátierky a konzervy rôzneho druhu na chlieb, pečivo – paštéty, konzervované mäsá, syrové nátierky, rastlinné nátierky, nátierkové maslá, atď.

Materiálna zbierka na PriF UK bola ku dňu 18.10. 2022 ukončená. Pomoc Ukrajine môžete naďalej poskytovať v rôznych formách viac info na https://uniba.sk/ukrajina/

Ďakujeme všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili. Vojna na Ukrajine stále trvá a je ňou postihnutých mnoho ľudí, ktorí potrebujú našu pomoc.