2019/05/21 Aká bude veda v 21. storočí?

21. mája. o 14:30 h na PriF UK Aula CH1-1

Poď sa stretnúť a diskutovať s dvoma "ťažkými" váhami medzi euroúradníkmi a zároveň stále aktívnymi vedcami.

Prof. Vladimír Šucha, šéf Spoločného výskumného centra Európskej komisie a zároveň najvyššie postavený slovenský euroúradník,

Doc. Ladislav Miko, veľvyslanec Európskej komisie na Slovensku, budú diskutovať o tom, čo čaká vedu a Európu v 21. storočí.

Chceš sa dozvedieť viac o vede z európskeho pohľadu? Aký budú mať májové eurovoľby vplyv na vedu? Chceš vedieť viac o živote a uplatnení vedcov v európskych inštitúciách? Zaujíma ťa možnosť kariérneho rastu či stáží v európskych inštitúciách?

Prof. RNDr. Vladimír Šucha, DrSc.

je prvým slovenským Generálnym riaditeľom v Európskej komisii. Spoločné výskumné centrum s 3000 zamestnancami, ktoré vedie, pripravuje dáta a analýzy, na ktorých základe Európska komisia vypracúva svoje návrhy. Profesor Šucha je absolventom PriF UK a autorom odborných publikácií v oblasti geológie.

Doc. RNDr. Ladislav Miko, PhD.

pôsobil v rokoch 2011 až 2017 v Európskej komisii ako zástupca generálneho riaditeľa pre zdravie a bezpečnosť potravín. V roku 2009 bol ministrom životného prostredia ČR. Docent Miko je odborník na pôdnu biológiu a ekológiu. Prednáša na Prírodovedeckej fakulte Karlovej univerzity v Prahe a na univerzite v Antverpách.

Plagát

Plagát  [.jpg]  [.pdf]  [.docx]