Séria prednášok pre stredné školy

DNA ako dôkaz

19.2.2021 o 10:00 hod.

22.2.2021 o 15:00 hod.

na MS Teams Live event  www.genetikanakolesach.sk

Aktuálna pandemická situácia trvá už pridlho a nám chýba interakcia s Vami a Vašimi študentami. Rozhodli sme sa preto, pripraviť sériu prednášok na vybrané témy z genetiky. Prednášky budú organizované v pravidelných termínoch (vždy v piatok dopoludnia a v pondelok popoludní). Snažili sme sa vybrať témy tak, aby boli zaujímavé nielen pre širokú verejnosť, ale aby študentom pomohli aj v príprave na maturitu. Prednášateľmi budú lektori, ktorých mnohí z vás poznajú z návštev nášho mobilného laboratória na vašich školách. 

Prednášky budú realizované prostredníctvom MS Teams ako tzv. live events. Pripojiť sa na ne môže každý individuálne, a to tak, že v plánovanom čase prednášky klikne na príslušný link, zverejnený na stránke Genetiky na kolesách, t. j. nie je potrebná žiadna registrácia vopred. Na pripojenie tiež nie je potrebné inštalovať žiadnu aplikáciu, stačí použiť webový prehliadač. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte cez formulár na stránke www.genetikanakolesach.sk, kde nájdete aj všetky potrebné informácie.  

Učitelia môžu na prednášku prihlásiť svoju triedu vopred prostredníctvom formulára umiestneného pri linku na prednášku. V tom prípade pre nich máme pripravené materiály, ktoré im môžu pomôcť pri výučbe genetiky.  

Pre študentov máme pripravenú aj súťaž. V rámci každej prednášky zaznie súťažná otázka, na ktorú môžu študenti odpovedať prostredníctvom kontaktného formulára na stránke Genetika na kolesách do najbližšieho piatku po príslušnej prednáške. Študenti, ktorí počas celej série prednášok získajú najväčší počet správnych odpovedí, dostanú zaujímavé ceny (knihy a tričká s logom Katedry genetiky UK). Bližšie informácie o súťaži sa študenti dozvedia na prvej prednáške. 

Prvá prednáška sa bude konať už na budúci piatok 19.2. 2021 o 10:00 a bude na tému DNA ako dôkaz (prednášať bude RNDr. Regina Sepšiová, PhD.). Ak by študentom alebo Vám lepšie vyhovoval popoludňajší termín, každú prednášku okrem piatku dopoludnia ešte zopakujeme v nasledujúci pondelok o 15:00. Anotáciu prednášky ako aj témy ďalších prednášok nájdete na stránke www.genetikanakolesach.sk.