2018/12/2-11 Spolupráca PriF UK na Súťaži mladých vedcov IJSO

V Botswanskom hlavnom meste Gaborone sa 2.-11.12.2018 konalo medzinárodné kolo súťaže IJSO (www.ijso.sk). Nádejní mladí slovenskí vedci (vo veku 14-15 rokov) si priniesli 3 bronzové medaily. Súťaž preverila ich komplexné poznatky z biológie, chémie, aj fyziky a to nie len teoreticky, no taktiež aj experimentálne. Na súťaž sa pripravovali na sústredeniach na PriF a FMFI.

Na príprave a vedení experimentov z biológie, ktoré prebiehali na Katedre genetiky, sa podieľali genetičky Dr. Katarína Juríkova a Bc. Veronika Vozáriková počas jednotlivých sústredení: celoslovenský výber súťažiacich, letné sústredenie a predodletové sústredenie. Na teoretickej príprave súťažiach z biológie sa podieľala aj Soňa Jedrisková, študentka bakalárskeho štúdia v odbore Biológia. Chemické experimenty viedla Dr. Chrappová z Katedry anorganickej chémie.

Ako vedúci delegácie boli na súťaži so žiakmi Mgr. Dušan Kavický (doktorand FMFI), Mgr. Katarína Kmeťová (absolventka FMFI, teraz doktorandka LF UK) a Bc. Zuzana Magyarová (študentka FCHPT STU).

Ak si študent alebo doktorand a rád by si sa pridal k organizácii, neváhaj napísať na e-mail martin.chudjakijso.sk. Budúci ročník sa svetové kolo uskutoční v Katare.

Výhercovia súťaže
Všetci naši reprezentanti