2017/04/06 Prednáška o ochrane oceánov

Kedy: 6.apríla 2017 o 14:00 hod. Kde: miestnosť AMOS PriF UK

Katedra ekológie Vás v spolupráci so Sea Shepherd pozýva 6.apríla (štvrtok) o 14:00 v AMOSe na prednášku, v rámci ktorej sa predstavia výkonný riaditeľ Sea Shepherd Global kapitán Alex Cornelissen a kapitán Petrom Hammarstedt.

V rámci 40. výročia založenia organizácie Sea Shepherd, nám prídu porozprávať o ich práci, kampaniach, ale hlavne o tom, prečo je dôležité ochraňovať oceány a život v nich.

V rámci prezentácie bude priestor na diskusiu a taktiež budete mať možnosť navštíviť infostánok vo vestibule CH1.

Kto/Čo je Sea Shepherd?

Sea Shepherd Conservation Society (SSCS), založená v roku 1977, je medzinárodná nezisková organizácia zameraná na morské voľne žijúce  živočíchy. Jej misiou je ukončiť ničenie prirodzeného prostredia svetových oceánov a zabíjanie zvierat s cieľom chrániť a zachovávať morské druhy a ekosystémy. Organizácia Sea Shepherd používa inovatívne taktiky priameho charakteru s cieľom vyšetrovať, dokumentovať a v prípade potreby zasiahnuť a čeliť nelegálnym aktivitám odohrávajúcim sa na otvorenom mori. Sea Shepherd ochraňuje biodiverzitu našich krehko vyvážených oceánskych ekosystémov a zabezpečuje tak ich prežitie pre ďalšie generácie.

Kontakt

Andrea Rúfusová, PhD.
rufusovafns.uniba.sk
Department of Ecology
Faculty of Natural Sciences
Comenius University
842 15 Bratislava
Slovakia
tel.+421904478821

Plagát

Kliknite sem a plagát sa zväčší