Naša katedra v médiách

 

6.5.2024 - NSS conf. 2024: prednáška doc. Oliviera Monforta, PhD. dostupná na YouTube

V rámci konferencie NextScience (20. marca 2024) vystúpil doc. Olivier Monfort, PhD., s pozvanou prednáškou na tému Protection of the water resource: An Environmental challenge. Jeho prednášku si môžete pozrieť na YouTube, stačí kliknúť sem.

 

15.4.2024 - Rozhovor s doc. Olivierom Monfortom, PhD.

V rámci NextScience conference (20. marca 2024) poskytol Olivier Monfort rozhovor Centru vedecko-technických informácií SR (CVTI) pre projekt Alumni SK4ERA. Olivier Monfort hovoril o rozdieloch vo vedeckom výskume medzi Francúzskom a Slovenskom, ale vysvetlil aj hlavné smery svoju výskumu, ktoré rozvíja v M² skupine v KAgCH PRIF UK. Celý rozhovor si môžete pozrieť kliknutím sem!

 

8.11.2023 - Cena Dionýza Ilkoviča

RNDr. Chrappová z našej katedry sa stala absolútnou víťazkou Ceny Dionýza Ilkoviča za rok 2023 za popularizáciu slovenských VŠ medzi motivovanými stredoškolákmi a prácu so stredoškolskou talentovanou mládežou v oblasti prírodných vied.


Viac informácií v médiách:
https://nadaciadi.sk/pribehy-ucitelov/jana-chrappova-vitazka-cdi-2023/
https://www.aktuality.sk/clanok/nRVHZmg/cenu-dionyza-ilkovica-ziskala-chemicka-jana-chrappova/
https://domov.sme.sk/c/23241651/cenu-dionyza-ilkovica-ziskala-chemicka-jana-chrappova.html

 

26.10.2022 - "Druhý domov našiel v obľúbených Vajnoroch"

Mladý francúzsky vedec Olivier Monfort žijúci na Slovensku sa usadil vo Vajnoroch.  Pochádza z Bretónska, čo je oblasť na západe Francúzska  pri Atlantickom oceáne, z  dediny Séné pri okresnom meste Vannes v Morbihanskom zálive. Pôsobí na Katedre anorganickej chémie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, kde pracuje ako vedec i pedagóg.
Viac info: tu

 

12.6.2022 - Fotochémia: riešenie pre zdravie našej planéty?

Dr. Olivier Monfort, jeden z výskumných pracovníkov na Katedre anorganickej chémie PRIF UK, napísal článok o výzvach environmentálnej fotochémie. Článok si môžete prečítať na aktuality.sk.