Kvapka krvi 2022

Aj v roku 2022 Študentská časť akademického senátu PriF UK zorganizovala v spolupráci s Národnou transfúznou službou podujatie ŠTUDENTSKÁ KVAPKA KRVI.

Tradičná dobročinná akcia umožnila záujemcom darovať krv pre tých, ktorí to najviac potrebujú.

Kedy: 24.10.2022 od 8:00 do 11:00 hod. v miestnosti B1-322 (CPS+)

Organizátor: Študentská časť Akademického senátu PriF UK

Kvapka krvi

Ak ste ešte nikdy nedarovali krv, lebo ste sa báli, nevedeli kam ísť alebo ste jednoducho nemali čas, tak tomu je koniec. Už nebudete môcť mať nijaké výhovorky, pretože aj u nás fakulte v spolupráci s Národnou transfúznou službou je možné počas akcie KVAPKA KRVI krv darovať pre tých, ktorí to najviac potrebujú. Ak sa Vám pošťastí, dostanete aj niečo na revanš od našich sponzorov. :)

Väčšinou je doprevádzaná aj antropometrickým meraním našimi študentmi či zamestnancami. 

Študentská časť akademického senátu PriF UK v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a ďalšími partnermi organizuje v pondelok 24.10.2022 tradičnú dobročinnú akciu s názvom Študentská kvapka krvi. Od 8:00 do 11:00 v miestnosti B1-322 (CPS+) budete mať možnosť darovať krv a pomôcť tak potrebným. Pre každého darcu je pripravený balíček a drobné občerstvenie. Darcovia by mali mať zo sebou občiansky preukaz, kartičku poistenca, pripadne aj preukaz darcu krvi, ak už boli aktívni darcovia predtým. Celý proces odberu bude trvať 15-20 minút.

Vzhľadom na prísne hygienické požiadavky pre tento proces by mal každý záujemca o darovanie mať počas darovania krvi nasadený vlastný respirátor.

Každý študent, ktorý sa darovania aktívne zúčastní, dostane okrem balíčka od sponzorov aj extra body na internát v ubytovacom procese na budúci akademický rok.