2018 Exkurzia Ekvádor a Kolumbia

Exkurzia Ekosystémy Zeme

Ekvádor a Kolumbia 2018

Vidieť a spoznať juhoamerickú tropickú prírodu a kultúru

Tropické dažďové a sezónne lesy, vysokohorské lúky - páramos, horské ľadovce, aktívne sopky, kultúrna krajina Ánd s kávovníkovými plantážami, mangrovy a potápanie na Pacifickom pobreží.

Termín

25. január – 16. február 2018

Program

Program je pripravený tak, aby ste sa počas exkurzie oboznámili s pestrou vzorkou ekosystémov tropickej Ameriky, spoznali miestnu kultúru, kuchyňu, spotili sa pri peších exkurziách a oddýchli si pri pozorovaní života na Pacifickom pobreží.

Bogota a Quito - hlavné mestá Kolumbie a Ekvádoru vo výške Gerlachu s nádhernými koloniálnymi pamiatkami – Sopky pokryté ľadovcami okolo slávnej cesty vulkánov – pešia a konská turistika vo vysokohorskom prostredí alpínskych lúk páramos v NP Cotopaxi (5897 m n.m.) a Chimborazo (6310 m n.m.) – Baños - termálne pramene, aktívne sopky a horské pralesy v NP Sangay –  Amazónia - tropické lesy, amazónske čierne a biele rieky, safari v prírodnej rezervácii Cuyabeno, ukážky ničenia prírody v naftárskych oblastiach ekvádorskej Amazónie – rafting na divokých riekach a prechádzky v korunách stromov v horských lesoch na úpätí Ánd – Pacifické pobrežie – šnorchlovanie a potápanie na koralových útesoch v NP Mochalilla, Isla de la Plata – Galapágy chudobných s terejmi modronohými a bohatou morskou faunou, sezónne tropické lesy, mangrovy na hranici Ekvádoru a Kolumbie.

Cena

študenti so zapísaným predmetom Exkurzia Ekosystémy Zeme 900 Eur + spiatočná letenka do Bogoty (od 530 Eur)
Cena zahŕňa dopravu, ubytovanie, vybrané exkurzie, all inclusive pobyt v Amazónii, vstupné do národných parkov a rezervácií, sprievodcov.

Kontakt

Bližšie informácie u Tomáša Derku, Katedra ekológie Prif UK Bratislava, miestnosť B2-405 mail: derkafns.uniba.sk, tel. 02/602 96 478, mobil 0908 279 486