2017/12 Univerzitný stromček prianí

Študentská časť Akademického senátu Univerzity Komenského v Bratislave (ŠČAS UK) usporiadala už III. ročník projektu: UNIVERZITNÝ STROMČEK PRIANÍ a Študentská časť Akademického senátu našej fakulty (ŠČAS PriF UK) na ňom participuje.

Študenti Univerzity Komenského v Bratislave v dňoch 4. až 22. decembra 2017 už po tretíkrát organizujú charitatívny projekt Univerzitný stromček prianí, ktorý je zameraný na pomoc deťom z detských domovov, ľuďom zo sociálnych ubytovní a krízových centier.

Aj Vy môžete niekomu urobiť tieto Vianoce krajšími! Priania v podobe farebných vianočných ozdôb si môžete vziať zo stromčekov, ktoré nájdete rozmiestnené v priestoroch všetkých bratislavských fakúlt UK, na internáte Ľ. Štúra a v Univerzitnom kultúrnom centre v Mlynskej doline. Následne postupujte podľa pokynov na plagátoch, ktoré nájdete v blízkosti stromčeka. Po registrácii cez univerzitnú webovú stránku obdržíte e-mail s podrobnými inštrukciami a zostáva už len na darcovi prianie splniť.

Na vianočnom stromčeku pri vstupe do fakulty (pavilón CH1)  sú zavesené vianočné priania, ktoré sme vyzbierali od detí a dospelých, ktorí to v živote nemajú ľahké a sami si priania nedokážu splniť.

Ak chcete tieto Vianoce urobiť dobrý skutok, je to veľmi jednoduché a je na to treba len pár krokov:

1. Vyber si prianie na stromčeku, ktoré by si chcel splniť

2.  Odtrhni vrchnú časť (žlté prianie)

3. Oskenuj jeho QR kód alebo choď na stránku www.uniba.sk/stromcekpriani a zadaj jeho kód

4. Zaregistruj sa na splnenie tohto priania a získaj tak kontaktné údaje na človeka, ktorý si toto prianie želal

5. Zo stromčeka odtrhni IBA vrchnú (žltú) časť priania, aby bolo jasné, že toto prianie už niekto plní

6. SPLŇ SAMOTNÉ PRIANIE

7. Budeme radi, ak nám pošleš fotku alebo aspoň dáš vedieť, ako plnenie priania prebehlo (prostredníctvom feedback formulára na stránke alebo emailom na stromcekprianiuniba.sk).

Univerzitný stromček prianí prebieha na celej univerzite a podobný stromček sa nachádza na viacerých fakultách.

Zapojiť sa môžu všetci zamestnanci aj študenti – prípadne skupiny.

Dúfame, že sa nám spoločne podarí splniť čo najviac prianí a priniesť ľudom, ktorí to potrebujú, trochu radosti do života.

Za ŠČAS PriF UK

RNDr. Eva Viglašová