26.06.2017 Expedícia Tamazambo do Afriky

Kedy: 26.6. – 11.7.2017 (Tanzánia, Malawi, Zambia, Botswana)

Katedra regionálnej geografie, ochrany a plánovania krajiny organizuje expedíciu do subsaharskej Afriky.

Exkurzia do srdca Afriky takmer po stopách Livingstona. Prechod štyrmi štátmi východnej a južnej Afriky s hlavnými cieľmi: druhé najväčšie vulkanické jazero Afriky, jazero Malawi, kaňon rieky Luangwa, Viktóriine vodopády (MosiOaTunya),  plavba po rieke Zambezi, riečne safari a safari na savane v NP Chobe. Návšteva hlavných miest – Dar es Salaam, Lilongwe a Lusaka a menších miest – Iringa, Morogoro, Mbeya, Mzuzu, Livingstone a Kasane. Návšteva univerzity v Lusake a viacerých múzeí, jedného z najväčších meteoritov na Zemi a viacerých zaujímavých domorodých  trhov. Kúpanie vIndickom oceáne, lov rýb v jazere Malawi a i.

Ďalšie informácie na: http://www.regionalnageografia.sk

Plagát: [2017_tamazambo.jpeg]

Odborný garant:

prof. RNDr. Ladislav Tolmáči, PhD.
Fakulta prírodných vied, Univerzita Komenského
Katedra regionálnej geografie, ochrany a plánovania krajiny
Ilkovičova 6, Mlynská dolina
Telefón: +421 2 602 96 443