24.11.2017 Exkurzia Maldivy

Odborná geograficko - environmentálna exkurzia Maldivy 2017

Kedy: 24.11. – 5.12.2017 (súostrovie Maldivy plus Dubaj)

Katedra regionálnej geografie, ochrany a plánovania krajiny organizuje odbornú exkurziu na súostrovie Maldivy (s 2-dňovou návštevou Dubaja)

Maldivy - ostrovy roztratené v rozľahlom Indickom oceáne - sú unikátnym úkazom budovaným z korálových útesov, ktoré čnejú nad hladinu z hĺbok oceána. Nielen koraly ale aj bohatý podmorský život, ktorý sa viaže na tento jedinečný ekosystém, sú fascinujúcim dielom prírody. Exkurzia je zameraná na spoznávanie rôznych ostrovov, podmorského života, spôsobu života domáceho obyvateľstva, ich ekonomických aktivít, religióznych osobitostí a pod.  Súčasťou sú environmentálne aktivity zamerané na ochranu prírodného bohatstva Maldív v spolupráci s miestnymi odborníkmi a samosprávou.

Ďalšie informácie na: www.regionalnageografia.sk

Plagát [2017_maldivy_jesen.jpg]

Odborný garant:

prof. RNDr. Ladislav Tolmáči, PhD.
Fakulta prírodných vied, Univerzita Komenského
Katedra regionálnej geografie, ochrany a plánovania krajiny
Ilkovičova 6, Mlynská dolina
Telefón: +421 2 602 96 443